+370 387 44368 - +370 612 50105 kaltanenu.utc@kaltanenai.eu

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login
+370 387 44368 - +370 612 50105 kaltanenu.utc@kaltanenai.eu

Login

Sign Up

After creating an account, you'll be able to track your payment status, track the confirmation and you can also rate the tour after you finished the tour.
Username*
Password*
Confirm Password*
First Name*
Last Name*
Birth Date*
Email*
Phone*
Country*
* Creating an account means you're okay with our Terms of Service and Privacy Statement.
Please agree to all the terms and conditions before proceeding to the next step

Already a member?

Login

Stovykla ,,Sveikatos gurkšnis“

Rugpjūčio 6-15 d. Švenčionių r. Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centre organizuota jau antroji šiais metais vaikų vasaros poilsio stovyklos programos ,,Sveikatos gurkšnis” pamaina. Švietimo ir mokslo ministerijos pavedimu Švietimo mainų paramos fondo vykdomo neformalaus ugdymo projekto TAPK 2 (Tobulėk. Auk. Pažink. Kurk.) metu, finansavus Europos socialiniam fondui, minėtos stovyklos programoje galėjo dalyvauti 52 vaikai.

Dėliojant šios dešimties dienų trukmės stovyklos programą, ypatingas dėmesys, žinoma, teiktas sveikos gyvensenos bei aktyvaus judėjimo teikiamai naudai akcentuoti. Todėl čia stovyklavę įvairaus amžiaus vaikai ne tik dalyvavo dviejų dienų trukmės žygyje valtimis ir pėsčiomis, plaukiojo baidarėmis viena švariausių mūsų šalies upių – Žeimena, keliavo dviračiais susipažindami su Kaltanėnų krašto apylinkėmis bei mažais ir jaukiais Rytų Aukštaitijos kaimais, bet ir praplėtė savo žinių akiratį pažintinės ekskursijos metu aplankydami Anykščių kraštą bei šiauriausią Lietuvos tašką – Biržus.

Stovyklos metu patirta daug nepamirštamų įspūdžių, organizuotos įvairios veiklos, visgi didžiausias dėmesys jos programoje skirtas senosioms vaistažolininkystės tradicijoms atgaivinti. Juk vaistingieji augalai – tai pačios gamtos padovanotas stebuklas, padedantis išgyti nuo ligų, be to, gydymas vaistažolėmis pamažu tampa vis labiau populiarus, juo susidomi vis daugiau įvairių negalių kamuojamų žmonių. Tai patvirtinant būtina nepamiršti bei paminėti, kad Švenčionių kraštas nuo seno garsėja dar 1863 m. Švenčionyse pastatytu ir iki šių dienų sėkmingai veikiančiu vaistažolių perdirbimo fabriku, nes itin palanki geografinė šio krašto padėtis (Nemuno ir Dauguvos upių takoskyroje išsidėsčiusios žemės itin turtingos įvairiausių vaistingųjų augalų), o ir vietiniai žmonės vis nepamiršta vaistažolių rinkimo užsiėmimo. Atkreipdama visuomenės dėmesį į šiuos faktus bei didindama Švenčionijos žemės patrauklumą užsukantiems svečiams, Švenčionių rajono savivaldybė kartu Sirvėtos regioninio parko gamtos mokykla jau dvejus metus paeiliui organizavo vaistažolių rinkimo čempionatus, kuriuose aktyviai dalyvavo ne tik Švenčionių rajono jaunoji karta, bet ir suaugusieji, besidomintys vaistažolininkyste. 

Todėl stovyklos programos ,,Sveikatos gurkšnis“ dalyviai, paskatinti savo vadovų: Adelės, Dovydo, Eurikos, Gerdos ir Kristinos, nuo pat pirmos dienos dalį savo kasdieninio laiko skyrė pažinčiai su vaistingaisiais augalais: įgydami teorinių žinių, atpažindami šiuos augalus gamtinėje aplinkoje, juos rinkdami, džiovindami bei bendraudami su vietiniais gyventojais. Vaikai uoliai darbavosi penkiose komandose, todėl, stovyklavimo laikui besibaigiant, Žolinės dieną, Kaltanėnų ugdymo ir turizmo centro (toliau – Centro) teritorijoje it grybai po lietaus ,,išdygo“ penki jaunųjų vaistažolių rinkėjų kiemeliai“: ,,Žolinukai“, ,,Laukiniai vaikai“, ,,Būrio medis“, ,,Vaistažolių kiemelis“ ir ,,Sveikatos havajai“. Įdėtas vaikų pastangas bei įgytas žinias įvertino sudaryta komisija, kuriai vaikai pristatė sukurtus vaistažolių kiemelius, papasakojo apie savo surinktus augalus atskleisdami jų gydomąsias savybes bei pademonstravo savo sumanumą vėliau vykusioje viktorinoje. Belieka pridurti, kad vaikams šventinės nuotaikos suteikė ir apsilankymas bei pačių rankomis surištų žolynų šventinimas Kaltanėnų Švč. Mergelės Marijos Angeliškosios bažnyčioje.

Stovyklos organizatoriai liko patenkinti, kad vaikai aktyviai dalyvavo puoselėjant senąsias vaistažolininkystes tradicijas, o pačius geriausius ir išradingiausius komandos ,,Sveikatos havajai“ narius apdovanojo UAB ,,Švenčionių vaistažolės“ pagamintais ETNO arbatų rinkiniais. Projekto TAPK 2 vadovė Irena Turčinskienė sakėsi puoselėjanti viltį, kad susidomėję šiuo užsiėmimu vaikai galbūt nepamirš jo ir ateityje, o Centro direktorius Kęstutis Lisauskas kiekvienam stovyklautojui įteikė neformalaus ugdymo projekto dalyvio pažymėjimą. Atsisveikindami su stovykla, įspūdžių kupini vaikai nepamiršo ir būsimų stovyklautojų – jiems savo palinkėjimus išrašė spalvotomis kreidelėmis ant grindinio plytelių.